top of page
  • Writer's pictureMooduliparadiis | Moodulmajad

Maja ehitamine oma kätega: kas see tasub ära?

Updated: Apr 9

Kodu ehitamine on suur ettevõtmine, mis nõuab palju aega ja raha. Üks võimalus kulusid kokku hoida on teha osa ehitustöid ise ära. Kas see tasub ära, sõltub mitmest tegurist.Habemega mees seljakotiga vaatamas vana talumaja põllu pealt


Mida enne otsustamist arvestada?


Kas sul on piisavalt vaba aega?

  • Ehitustööd võtavad aega, nii et kui vaba aega napib, võivad tööd venima jääda, mis omakorda on pahatihti kodus riiu algataja.


Kas sul on olemas vajalikud töövahendid?

  • Mõned töövahendid, nagu näiteks haamer ja kruvikeeraja, on küll olemas pea igas kodus, kuid teiste jaoks, näiteks elektritööriistade jaoks, tuleb kulutada raha.


Kas sul on ehituskogemust?

  • Kui oled ehitustöödega varem kokku puutunud, siis on sul lihtsam ise ehitustöid teha. Kui aga oled algaja, siis võib see olla keeruline ja nõuda rohkem aega ja vaeva.


Kas ehitustööd tasub ise ära teha?

  • Rahalises mõttes ei pruugi ise ehitustöid teha ära tasuda. Ehitustöölised on harjunud töötama kiiresti ja tõhusalt, mistõttu on nad tavaliselt kiiremad kui algajad. See tähendab, et kui arvestada oma tööaega samaväärseks ehitustöölise tööajaga, siis ei pruugi ise ehitustööde tegemine rahaliselt soodsam olla.


Milliseid töid tavaliselt tehakse ise?

  • Kõige sagedamini tehakse ise erinevaid viimistlustöid, nagu näiteks värvimine, tapeetimine, parketi paigaldamine ja krundi haljastus, kuid mõned tellijad võtavad ette ka keerukamaid töid, näiteks krohvimise või pahteldamise.


Oluline on enne otsuse tegemist kaaluda hoolikalt kõiki tegureid. Kui sul on piisavalt vaba aega, ehituskogemust ja soovi oma kodule isiklikku ilmet anda, siis võib ise ehitustöid teha olla väga rahuldust pakkuv kogemus. Kui aga kogemusi pole ja soovid majja kiirelt sisse kolida, siis võta ühendust Mooduliparadiisi meeskonnaga.

Tehtud töödega saab tutvuda SIIT.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page