top of page
  • Writer's pictureMooduliparadiis | Moodulmajad

Ehituslepingu sõlmimise ABC: 7 küsimust, mis aitavad sul lepingupartneri valikul mitte eksida

Updated: May 8

Kui oled otsustanud ehitada maja, siis on ehituslepingu sõlmimine üks olulisemaid otsuseid, mida pead tegema. Lepingus lepitakse kokku kõik ehitusega seotud teemad, seega on oluline, et see oleks koostatud hoolikalt ja läbimõeldult.Ehituslepingu sõlmimine


Ehituslepingu sõlmimise eel on oluline, et tellija oleks kursis järgmiste teemadega:


Mis täpselt sisaldub hinnapakkumises?


Hinnapakkumises on enamasti välja kirjutatud tööde nimekiri, sageli ka tööde mahud ja hinnad. Samas aga ei ole seal mitte alati kõiki töid või on tööd kirjeldatud üldiselt või pole tööde mahud arusaadavad.

Seetõttu on oluline, et tellija käiks hinnapakkumise koos ehitajaga rida-realt läbi ja teeks selgeks ehitustööde sisu. Samuti tasub paluda ehitajal täiendada hinnapakkumist või koostada täpsem tööde sisukirjeldus.

Näiteks, kui on hinnapakkumises ära näidatud plaatimistööd mahuga 25 m2, siis hea oleks täpsustada, millised ruumid ja näiteks kui kõrgele põrandast on plaaditud pinnad ruumides arvestatud.


Kas hinnapakkumine mahtude ja hindade osas on usaldusväärne?


Ehitajalt tasub üle küsida, kas seda tüüpi maja on varem nende poolt läbi ehitatud, kas on piisav kogemus tööde mahtude eelarvestamisel?

Samuti tasub küsida, mis juhtub, kui tööde käigus selgub, et hinnapakkumises toodud mahud on valed või eksitud mõne hinnaga.


Kas hinnapakkumisest on midagi puudu, mis oleks mõistlik lisada hinnapakkumisse?


Ehitajad ei soovi tellijat suurema hinnaga hinnapakkumise staadiumis ära hirmutada ja jätavad osa töid hinnapakkumisest välja. Siiski tasub see teema kindlasti ehitajaga avameelselt läbi rääkida, sest hilisemalt selguvad lisatööd/kulud lähevad enamasti tellija jaoks kallimaks.


Lisaks nendele teemadele tasub ehituslepingu sõlmimise eel läbi mõelda ka järgmist:


  • Millised on ehitustööde tähtajad?

  • Kuidas toimub tööde üleandmine?

  • Millised on garantiiajad?

  • Mis juhtub, kui ehitustööd ei vasta kokkulepetele?


Ehituslepingu sõlmimine on oluline samm, mis võib määrata kogu ehitusprotsessi kulgemise. Seetõttu on oluline, et tellija oleks kursis kõigi oluliste teemadega ja teeks lepingu sõlmimise otsuse teadlikult.


Näpunäited


  • Otsi ehitaja, kellel on piisav kogemus ja hea maine.

  • Võta mitu hinnapakkumist ja võrdle neid hoolikalt.

  • Ära kiirusta lepingu sõlmimise otsusega.


Palju muid nippe ja nõuandeid leiad meie blogist.

Lisaküsimuste osas saad alati meiega ühendust võtta läbi meie kontakti vormi.

تعليقات


تم إيقاف التعليق.
bottom of page