top of page
  • Writer's pictureMooduliparadiis | Moodulmajad

Ehitusteenuse hind: odav või kvaliteetne?

Updated: Apr 9

Unistad oma majast? Ilmselt tahad, et see oleks nii kvaliteetselt ehitatud kui võimalik, samas soodsa hinnaga. See on igati mõistetav, kuid tihti kipuvad inimesed keskenduma ainult hinnale ja unustama, et soodsa hinnaga kaasnevad ka arvestatavad riskid.Kaks ehitajat ehituse objekti vaatamas


Tavaliselt küsib tellija ehituspartneri valikul mõne tüüpprojekti järgi hinnapakkumist. Ta eeldab, et saadud hinnapakkumises on kõik vajalik sisse arvestatud, et soovitud maja saaks täiesti valmis ehitatud ja oleks võimalik majja sisse kolida.

Paraku on osa ehitusfirmade tööeetika selline, et esmane hinnapakkumine tehakse tellijale väga soodsa hinnaga. Tellija, kes ehitusalase temaatikaga varasemalt kokku pole puutunud, valibki töövõtja ennekõike hinna järgi. Ta vaatab esitatud hinnapakkumist ja talle tundub, et kõik peamine on hinnapakkumises kenasti olemas ja usaldab, et sellise eelarvega saab maja valmis ehitada.


Tegelikkuses võib aga juhtuda, et hinnapakkumine ei kajasta siiski mitmeid olulisi töid või on pakkumises kajastatud tellijale mittesobilikud materjalid või tooted. Sellisel juhul hakkavad tööde käigus tekkima lisakulud.

Kui sellised lisakulud on tellijale teatavaks saanud, on ta juba mõneti sundseisus. Ta on käivitanud ehitustööd valitud ehitajaga ning tal on valida, kas loobuda antud ehitajast või juurde maksta. Enamasti on tellija sunnitud puuduolevad tööd juurde tellima ja kokkuvõttes ehitusteenuse hind muudkui kasvab ja kasvab.


Lõppkokkuvõttes võib algselt soodsa hinnapakkumise põhjal sõlmitud leping olla sageli kallim kui algselt võetud alternatiivsed kõrgemad hinnaga pakkumised.


Seetõttu tasub igal tellijal eriliselt oma aega kulutada hinnapakkumise staadiumis pakkumiste ülevaatamisele ja hindamisele, kas kõik vajalik on pakkumisse ikka sisse arvestatud.

Igal tellijal tasub olla eriliselt ettevaatlik väga soodsat hinda pakkuvate firmadega. Soodne hind kujuneb kokkuvõttes enamasti oluliselt kallimaks ning lisaks muutub sellisel juhul ka koostöö tellija ja ehitaja vahel sageli väga närviliseks ja ebameeldivaks.

Meie, Mooduliparadiisis, ei tee kliendile nahka nagu mõned teised Eestis eksisteerivad pettur-majatootjad ning teeme enam vähem täpse hinna juba pärast esimest hinnapäringut. Pakume erinevaid lahendusi majadele: lühidalt siis, kas viimistlemata majakarbi lahendus või võtmed kätte lahendus. Aga täpsema lahenduse saamiseks suhtleme kliendiga läbi soovid ja mõtted ning vastavalt sellele kujundame hinnapakkumise.

Hinnapäringu saab esitada meie kontakti leheküljel.


Vali hinnapakkumine, mille osas on selgus, mida see sisaldab ja võimaldab maja tervikuna valmis ehitada.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page