top of page
  • Writer's pictureMooduliparadiis | Moodulmajad

Krundi ostmine: kõik, mida pead teadma enne ostu sooritamist

Updated: Apr 10

Oma kodu rajamine on paljude inimeste unistus. See on suur projekt, mis nõuab põhjalikku planeerimist ja ettevalmistust. Üks olulisemaid etappe on sobiliku krundi leidmine.Lehtmetsa krunt, päike paistab puude vahelt


Krundi ostmisel on oluline arvestada paljude teguritega. Siin on mõned olulisemad küsimused, mida peaksid enne ostu küsima:


Kus oleks teie unistuste kodu asukoht?

Mõelge läbi oma pere vajadused ja eelistused. Kas soovite elada linnas, äärelinnas või maal? Kas on oluline, et läheduses oleksid koolid, lasteaiad, kauplused, ühistransport jne?


Kas kinnistul on olemas ehitusõigus?

Ehitusõigus saadakse kas detailplaneeringuga või projekteerimistingimustega. Kui ehitusõigust veel ei ole, siis tuleb uurida, kas on võimalik seda saada.


Kas ja kuidas on tagatud juurdepääs?

Kinnistule peab olema tagatud juurdepääs avalikult kasutatavalt teelt või erateelt. Samuti on oluline teada, kes vastutab teehoolduse eest.


Millised on võimalikud lahendused tehnovõrkudega?

Kas kinnistul on olemas vee-, kanalisatsiooni-, elektri-, ja sidevõrgud? Kui mitte, siis tuleb uurida, kas on võimalik nendega liituda ja kui suured on liitumistasud.


Kus asuvad lähimad koolid, lasteaiad, kauplused?

Oluliste asutuste lähedus tagab mugavama elu.


Kuidas on lood ühistranspordiga?

Kui soovid kasutada ühistransporti, siis on oluline teada, kas see on piirkonnas hästi arenenud.


Kuidas on piirkonna areng kavandatud üld- või detailplaneeringus?

See võib tulevikus mõjutada kinnistu väärtust ja elukeskkonda.Põhjalik eeltöö kinnistu ostul on üks olulisemaid etappe oma unistuste kodu loomisel. Loodame, et saime teil krundi valiku mõne võrra lihtsamaks teha nende küsimustega. Samas, kui jäi veel küsimusi õhku, siis soovitame kindlasti veel uurida meie blogi, kust leiad palju vajalikku informatsiooni otsuste tegemisel.

Lisaküsimuste korra võta meiega ühendust siit.

Comentarios


Los comentarios se han desactivado.
bottom of page