top of page
  • Writer's pictureMooduliparadiis | Moodulmajad

Maja ehitamine: praktilised nõuanded, kuidas oma unistuste kodu soodsamalt rajada

Updated: May 8

Maja ehitamine on suur ettevõtmine, mis nõuab palju planeerimist ja raha. Kui soovid oma unistuste maja ilma pankrotti minemata valmis ehitada, tasub kaaluda järgmisi raha kokkuhoiu võimalusi.Poriases jopes ehitaja mureliku näoilmega kahekordse puitmaja ees


Maja suurus


Üks lihtsamaid viise raha säästmiseks on ehitada väiksem maja. Suured majad tunduvad esmapilgul atraktiivsed, kuid tegelikult on need sageli ebamõistlikud. Kuigi lasterohkel perel võib suur maja mugav olla, siis kui lapsed suureks saavad, jääb see lihtsalt tühjaks ja koormavaks.


Maja aknad


Aknad on kallis investeering, eriti kui soovida soojapidavaid ja kvaliteetseid aknaid. Akende hinda mõjutab ka nende avanemisviis. Kõige odavamad on mitteavatavad aknad, kõige kallimad aga pöördkaldavatavad aknad.

Oluline on realistlikult hinnata, millised aknad on hädavajalikud ja millised mitte. Igasse ruumi tuleks küll jätta mõni avatav aken, kuid kas kõigil akendel peab olema kõik avanemise võimalused? Õige akende valikuga saab majaehitaja kokku hoida.


Tüüpprojekt


Tüüpprojektide hulgast valides on üldjuhul projekteerimise kulu ja suurema tõenäosusega ka ehituse hind veidi soodsam. Tüüpprojekte on mitmeid kordi läbi ehitatud ja optimeeritud, seetõttu on nende ehitamise eelarve väga täpselt teada ning ka ehitamisel on leitud kõige optimaalsed lahendused nii konstruktiivselt kui ehitushinna osas.Majaehituse kavandamise faasis tasub kalkuleerida ja otsida oma maja osas mitmeid mõnevõrra erinevaid lahendusvariante. Alati on võimalik projekti kohandada ja otsida ka hinna osas veidi soodsamat lahendust.


Maja ehitamine on suur investeering, mis kestab aastakümneid-sadu. Seetõttu tasub raha säästmisele mõelda juba varakult. Ülaltoodud näpunäited aitavad sul teha teadlikke valikuid ja leida oma majale sobivaima lahenduse, mis jääb ka eelarvesse.

Tutvu Mooduliparadiisi moodulmajadega ja elementmajadega ning küsi hinnapakkumist.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page