top of page
  • Writer's pictureMooduliparadiis | Moodulmajad

Maja ehitamine: sammud, mida tuleks järgida

Updated: Apr 9

Kui oled mõelnud oma kodu ehitamisele, siis oled kindlasti märganud, et elumajade valik on Eestis üsna suur. Kuid peale hoone konstruktsiooni ja arhitektuuri tuleb mõelda ka krundi võimalustele ning perekonna vajadustele.Punase katusega valget värvi maja kummeli põllu taga


Uuri, millised on piirangud


Kõigepealt tuleb välja selgitada krundile määratud võimalikud ehituspiirangud. Ehitusseaduse järgi on projekteerimise alustamiseks vaja hankida kohalikust omavalitsusest projekteerimistingimused või lähtuda kehtivas detailplaneeringus sätestatud nõuetest.

Etteantud tingimused määravad maja korruselisuse, katusekalded, ehitusaluse pinna jne. Nõuded võivad olla esitatud ka välisarhitektuurile. Enne projekteerimistöödega alustamist tuleb nendes asjades selgus luua.


Mõtle läbi pere vajadused


Maja ehitamise protsessis on tähtsaim mõista perekonna vajadusi. Siin võta abiks iseenda elukogemus ja spetsialistide nõuanded.

Mõtle läbi magamistubade arv ja pea silmas perspektiivi, et tulevikus võib perekond saada täiendust.

Läbi tasuks mõelda ka saunavajadus.

Kindlasti pööra tähelepanu maja optimaalsusele, et hilisemad kulutused oleksid võimalikult tagasihoidlikud.


Tüüp- või erilahendus


Üks otsustuskoht on valik tüüpprojekti või arhitekti koostatud lahenduse vahel.

Palju erinevaid moodulmajade tüüpprojekte leiad siit ning elementmajade tüüpprojekte siit.

Tüüpprojekt või selle mugandus on oma läbimõelduse poolest väga hea valik. Samas on iga krunt ja olukord erinev, mistõttu võib osutuda vajalikuks teha uus, täpselt pere vajadustele vastav lahendus. Arhitekti koostatud projekti eeliseks on kindlasti unikaalsus.

Mooduliparadiisi tiimis on arhitekte, kes vastavalt sinu soovidele ja vajadustele suudavad luua täiesti unikaalseid projekte. Soovi korral võta meiega ühendust.Kõik me soovime, et kodu oleks meie kindlus, kus saaks päevatööst lõõgastuda. Kui tahame tulevikus oma valikutega rahule jääda, tuleb kõik põhjalikult läbi kaaluda.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page