top of page
  • Writer's pictureMooduliparadiis | Moodulmajad

Suur maja: ahvatlev unistus või rahaline lõks?

Updated: Apr 10

Kui küsida esimest majaostu plaanivate inimeste käest, millist maja nad soovivad, siis on vastus enamasti üks: suurt maja.Suure maja ehitus


Miks inimesed tahavad suurt maja?


Siin on mõned põhjused:

  • Palju ruumi tähendab inimese jaoks kindlasti suuremat vabadust ja võimalust olla segamatult oma tegevuste juures. Esmapilgul tundub ju tõesti ahvatlev suur ja avar maja, kus kõik pereliikmed ja külalised ilusti ära mahuvad.

  • Seni kehvad elutingimused võivad samuti innustada inimesi suurt maja tahtma. Kui seni on elatud kitsastes tingimustes, siis võib tunduda, et kui juba maja ehitama hakata, siis peaks see olema maksimaalselt mugav ja suur.

  • Ajakirjandus võib samuti mõjutada inimeste soovi suurt maja omada. Ajakirjades ja teleekraanidel on sageli näha suursuguseid ja uhkeid villasid, mis võivad inimesi inspireerida.


Kuid suure maja ehitamine ei ole alati mõistlik


Suure maja ehitamine või ostmine on mõtlemapanevalt kallis. Maja ehitamine nõuab pikka mõtlemist ja eelarve koostamist. Kui eelarvet ei planeerita hoolikalt, võib juhtuda, et maja ehitamine jääb pooleli või tuleb võtta laenu.

Lisaks on suurel majal ka suuremad ülalpidamiskulud. Suurema maja kütmiseks, valgustamiseks ja hooldamiseks kulub rohkem raha. Lisaks kulub suuremale majale ka rohkem raha parandustöödeks.


Funktsionaalsus on tähtsam kui suurus


Kui vaadata maja funktsionaalsest küljest, siis on oluline, et maja oleks mugav ja praktiline. Palju erinevaid mugavaid ja praktilisi moodulmaju ning elementmaju leiad Mooduliparadiisist.

Suure elutoa ja köögi vajadus on ilmne, kuid enamus teisi majas vajaminevad ruumid ei pea ju olema väga suured.

Pigem on oluline, et tuba oleks hästi möbleeritud ja igale vajalikule asjale oma koht.


Lõppkokkuvõttes on igaühe enda otsustada, millist maja ta soovib. Kuid enne otsuse tegemist on oluline kaaluda kõiki plusse ja miinuseid.

Palju lahedaid ja praktilisi moodulmaju ja elementmaju.

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page